Продавець Brandmaster - послуги у галузі пожежної безпеки розвиває свій бізнес на Prom.ua 14 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
85 відгуків
emoji-quarantineМагазин тимчасово не працює. Все буде Україна!
Всі види протипожежних робітПерейти

Усім приємних вихідних!

"Пожежно-технічно підприемство "Брандмайстер" (продаж та перезарядка вогнегасників, послуги)
+38057-727-09-01
+380 (57) 727-09-01
+380 (67) 570-70-01
+380 (67) 570-70-01

Підготовка до перевірки пожежного нагляду

Підготовка до перевірки пожежного нагляду

Які бувають віді "пожежних" перевірок?

Всі питання пожежної безпеки всередині кожної організації регламентується певними документами. Їх перевірці пожежні інспектори приділяють не менше уваги, ніж наявності і технічного стану пожежної сигналізації, систем пожежогасіння, вогнегасників, пожежних кранів і евакуаційних систем. В ході контрольних заходів перевіряючі мають право безперешкодно оглядати будь-які приміщення, вимагати пояснень і надання документів, спрямованих на дотримання на об'єкті режиму ПБ.

 

Перевірочні заходи по дотриманню всіх вимог ПБ підрозділяються на планові і позапланові.

 

Пожежна безпека
Планова перевірка.

Вона проводитися, як правило, раз на три роки, при цьому список організацій, які відвідає пожежний інспектор в поточному році, завжди складається заздалегідь. Плани і рядка здійснення перевірок повинні затверджуватися керівництвом органу пожнарнадзора - певним підрозділом МНС. Керівник будь-якої організації, на сайті МНС може завчасно ознайомитися з цим планом - така інформація відкрита для доступу, і можна легко дізнатися, чи включена в перелік підприємств його організація.

Добре те, що до планової перевірки можна і потрібно ретельно підготуватися заздалегідь, перевіривши стан всіх систем, що забезпечують пожежну безпеку об'єкта і привести в порядок всю необхідну документацію. До речі, про її проведення контролюючі органи зобов'язаннями зобов'язані попередити керівника організації не менше ніж за три дні до початку.

 

 

Позапланова перевірка може здійснюватися в будь-який момент без попередження. Приводом для її проведення може служити будь-яка інформація про порушення в організації правил ПБ, реальну загрозу заподіяння матеріальної шкоди державі, громадянам або юридичним особам або нанесення шкоди здоров'ю працівників, робочим або персоналу. Вона може бути контрольної, оперативної або здійснюватися на підставі поданої скарги.

Слід зазначити, що позапланова виїзна перевірка здійснюється тільки після узгодження з прокуратурою. Таке узгодження необхідно для того, щоб виключити можливість зловживань з боку контролюючих організацій. Про проведення позапланової перевірки керівники підприємств та установ попереджаються за добу до візиту пожежного інспектора.

Важливо! Якщо вас не повідомили заздалегідь про перевірку, то це не є причиною для заборони проведення контрольних заходів, однак може бути вагомою підставою для визнання незаконними результати такої перевірки. У такому випадку всі штрафи або інші покарання можна буде оскаржити в судовому порядку. Приписи з необгрунтованими вимогами можна також оскаржити в 10-ті-денний термін після їх отримання у посадових осіб ДПН або у вищих органах.

Підготовка до планової перевірки пожежного нагляду
Відповідальність за порушення ПБ

При виявленні в ході перевірки порушень режиму ПБ на об'єкті інспектор може скласти постанову про адміністративне стягнення (накладення штрафу) або про застосування запобіжних заходів (призупинення роботи окремої ділянки або всього підприємства). У виняткових випадках приймається рішення про притягнення відповідальних осіб до кримінальної відповідальності.

Міра відповідальності фізичних, юридичних та посадових осіб визначається наслідками, до яких призводять різні порушення. Адже одна справа - неправильно складений документ або відсутність журналу обліку або таблички над дверима і зовсім інше - порушення, які призвели до руйнування будівель, значних матеріальних збитків або загибелі людей.

В ході підготовки до перевірки нашими фахівцями проводиться така робота:

  • ретельний аналіз стану ПБ на обстежуваному об'єкті;
  • виявлення всіх наявних порушень вимог ПБ;
  • підготовка пакету документів, необхідних для пред'явлення ДПН;
  • облік первинних засобів пожежогасіння та оптимізація витрат на забезпечення ПБ на об'суб'єкті;
  • розробка заходів, спрямованих на усунення наявних порушень;
  • перевірка працездатності систем протипожежного захисту, оповіщення та евакуації;
  • проведення зайняти з персоналом, перевірка розміщення евакуаційних знаків пожежної безпеки.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner