Продавець Brandmaster - послуги у галузі пожежної безпеки розвиває свій бізнес на Prom.ua 14 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
85 відгуків
emoji-quarantineІнтернет-магазин тимчасово не працює. Все буде Україна!
Всі види протипожежних робітПерейти
"Пожежно-технічно підприемство "Брандмайстер" (продаж та перезарядка вогнегасників, послуги)
+38057-727-09-01
+380 (57) 727-09-01
+380 (67) 570-70-01
+380 (67) 570-70-01

Вогнезахисна обробка горищних приміщень

ПРОТИПОЖЕЖНА ОБРОБКА ГОРИЩНИХ ПРИМІЩЕНЬ

Будівельні матеріали можна розділити на три види: пластик, метал і деревина. Перші дві позиції – це результат людської думки. Деревина ж природний матеріал. До появи металевих виробів люди активно використовували її в побуті. З дерева робили будинки, предмети інтер'єру єру, посуд, іграшки. У будівництві деревину використовують для пристрою кроквяної системи даху. Це допомагає полегшити конструкцію будинку та зменшення тиску на фундамент.
 

ПІДГОТОВКА ДЕРЕВИНИ
Використовувати деревину у будівництві можна тільки після спеціальної обробки. Для початку пиломатеріал, отриманий з стовбура дерева, просушують і обробляють складами для захисту від комах. Потім наносять вогнетривке покриття. Пожежна охорона може бути декількох видів:

  • закриття дерев'яна дерев'яних конструкцій негорючими матеріалами (гіпсоволокнисті листи, рулонний утеплювач на фольгированной основі). Такий вид захисту застосовують в відвідуваних або закритих місцях;
  • пристрій вогнетривких поясів у дерев'яна дерев'яних будівлях. Конструкція, що розділяє споруду на частини, для запобігання розповсюдження вогню;
  • покриття спеціальними рідкими вогнетривкими складами.


Всі матеріали характеризуються ступенем вогнестійкості — це граничне значення, при якому відбувається загоряння матеріалу. У деревини він не високий. Щоб при пожежі не відбулося швидке займання конструкції перед монтажем всі, без винятку, дерев'яна яні фрази об'єкти, покривають спеціальним захисним складом, що містить антипірени.

ЗАХОДЬ ПО ОБРОБЦІ КОНСТРУКЦІЙ
Вогнезахист дерев'яна дерев'яних конструкцій горищного приміщення – це комплекс заходів спрямованих на підвищення ступеня горючості кроквяної системи. Для деревини цей показник обернено пропорційний втрати маси. Чим менше матеріалу пошкоджено під час загоряння, тим вище ступінь його вогнезахисту. Згідно з нормами пожежної безпеки вогнезахист дерев'яна дерев'яних конструкцій підрозділяється на три класи:

  1. Висока. Під час випробування вогнем деревина цієї групи втрачає не більше 10 % від загальної ваги, а загоряння матеріалу відбувається не раніше, ніж через 150 хвилин;
  2. Середня. Ця група характеризується 25 %-ой втратою ваги і опором відкритого вогню протягом 90 хвилин;
  3. Низька. Мінімальна вогнезахист застосовна тільки для приватного житлового будівництва.

Кожне проектируемое будинок має свою групу пожежостійкості, в залежності від призначення і кількість людей, яка буде в ньому перебувати. Відповідно до цього вибирають один з трьох видів вогнезахисних складів.

Протипожежна просочення — найпопулярніший і найлегший спосіб захистити дерев'яна яні поверхні крокв. Можна виділити два методи обробки. Поверхневе просочення наносять валиком або пензлем. При цьому склад проникає тільки в зовнішні шарі деревини. Глибоке просочення виконують в спеціальних установках – автоклавах або за допомогою апаратів високого тиску. Цей метод допомагає складу проникнути в усі пори деревини та заповнити порожнечі. Просочення безбарвна, тому при нанесенні непомітна.

Вогнезахисна фарба при нанесенні на поверхні дерев'яна дерев'яних крокв утворюється вогнетривкий шар. Така захист запобігає не тільки загоряння, але і гниття. Принцип роботи захисного шару заснований містяться у фарбі речовинах. Деякі фарби спучуються при підвищенні температури, вивільняючи тим самим, з пір, газ або воду і збільшують товщину шару негорючого. В склад не спучується фарби входити спеціальні антипірени або рідке скло – це, свого роду, теплоізоляційний шар. Такі фарби дорожче, але ефективніше в боротьбі з вогнем.

Вогнетривкий лак — цей вид захисту використовують там, де необхідно надати кроквяної конструкції естетичний вигляд. Лакові склади використовують не тільки для зміни тону деревини, але і для збереження природної текстури. Застосовують складу при обробці підлог, терас або фасадів. Поверхні можна надати як матовий, так і матовий колір.

При експлуатаційної необхідності можна наносити зимовий вогнезахисний склад. Він застосовується для обробки деревини в неопалюваних приміщеннях (холодних гори, вуличних терасах).
Для безпеки людини вогнетривкі суміші, використовувані усередині житлових горищних приміщень, вибирають на водній основі. Вони діляться на невимиваемие, трудновымываемые і лекговымываемые.

НАНЕСЕННЯ СКЛАДІВ
Виконання робіт з вогнезахисту дерев'яна дерев'яних крокв горищного приміщення необхідно довіряти ліцензованої організації, фахівці якої виберуть найбільш підходящий спосіб захисту, а також товщину шару, що наноситься. Обробку дерев'яна яної конструкції виконують у присутності представника МНС, відповідального за пожежну безпеку будівлі, а також представника експлуатуючої організації. Якщо обробка проводиться в два шарі, то необхідно дочекатися повного висихання першого, для нанесення наступного.

Завершення роботи фіксують спеціальним актом. Приймання робіт з вогнезахисту проводитися візуальним оглядом, а також проведення експертизи окремих елементів на щільність та товщину захисного шару. Таке випробування проводять вогнем і спеціальними датчиками.

Для нанесення вогнетривкого складу необхідні наступні інструменти:

  • автоклав, для глибокого просочення;
  • краскопульт, для рівномірного нанесення просочення або фарби;
  • кисть, валик для нанесення лакових вогнезахисних складів;
  • технічна ємність, для нанесення складу за методом горячехолодной ванні.

Враховуючи особливість виробництва робіт в горищних приміщеннях необхідно вибрати найбільш зручний спосіб нанесення складу.

ЯК ВИБРАТИ КРАЩИЙ ЗАХИСТ?
Самостійний вибір якісної вогнезахисту можливий. Для цього необхідно запам'ятати кілька рекомендацій. Краща консистенція для обмазки деревини – це паста або мастика. Однорідна маса повністю заповнює пори матеріалу, створюючи при цьому щільний захисний шар. Єдиний мінус – це непривабливий зовнішній вигляд обробленої поверхні.

Для обробки зовнішніх поверхонь фасадів, терас, стропил) необхідно використовувати спеціальні атмосферостійкі синтетичні просочення і фарби. Внутрішні поверхні обробляють вогнезахисними складами на водній основі, для наступного фарбування. Для декорування деревини використовуйте вогнетривкий лак. Він підкреслить текстуру.

Існує ряд вогнезахисних складів, які привозять на об'єкт в порошковому вигляді, а потім розчиняють. Такі просочення виготовляються на соляний і фосфоорганической основі. Кристали солі забивають деревні пори на поверхні і перешкоджають поширенню вогню. Мінусом такого покриття є його недовговічність.

У фосфоорганических складах антипірени вступають у взаємодію з волокнами дерева на молекулярному рівні і перетворюють матеріал негорючий. З мінусів цієї вогнезахисту можна відзначити високу ціну складів, а так само агресивне вплив на інші будівельні матеріали (бетон, метал, пластик).

При обробці дерев'дерев'яних конструкцій вогнезахисними складами в першу чергу необхідно пам'ятати про екологічність матеріалу. Якщо приміщення погано провітрюється, або в ньому знаходиться велика кількість людей необхідно підбирати склади на водній основі.

Вогнезахисна обробка деревини горищних приміщень – це важливий будівельний процес. Не дарма йому приділяють особливу увагу як державні, так і експлуатуючі організації. Вогонь дуже швидко поширюється по дерев'дерев'яних конструкцій покрівлі. Для збереження людського життя та майна необхідно поставитися до вибору вогнезахисного складу серйозно. Краще всього довірити цю організаціям здобули ліцензію і пройшли інструктаж в пожежній службі або МНС.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner