Продавець Brandmaster - послуги у галузі пожежної безпеки розвиває свій бізнес на Prom.ua 14 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
85 відгуків
emoji-quarantineІнтернет-магазин тимчасово не працює. Все буде Україна!
Всі види протипожежних робітПерейти
"Пожежно-технічно підприемство "Брандмайстер" (продаж та перезарядка вогнегасників, послуги)
+38057-727-09-01
+380 (57) 727-09-01
+380 (67) 570-70-01
+380 (67) 570-70-01

Вогнезахист кабелів

ЗАХИСТ КАБЕЛЬНИХ ЛІНІЙ
Кабелі найчастіше розташовують по лінії, яка проходити через перекриття та інші конструкції. Їм також необхідна конструктивна вогнезахист, особливо у важливих точках. Додаткові функції такої вогнезахисту – продовження терміну служби та усунення невеликих дефектів, пов'язаних з покриттям кабелів.

Межа вогнестійкості в цьому випадку не повинен бути менше, ніж у конструкції. Для цього збирають кабельну проходку з різних матеріалів, але частіше всього використовують фольговані мінераловатні (базальт) плити і спучуються склади. Випускають фарби, мастики, пасти водної та хімічної основі. Є варіанти для експлуатації в приміщенні та поза його межами. Такий конструктивний метод вогнезахисту кабельних ліній розрахований на тривалу експлуатацію і вимагає періодичного огляду і випробувань.

НАВІЩО ПОТРІБНА ВОГНЕЗАХИСТ
Причиною загоряння кабелю можуть бути зовнішні чинники або коротке замикання, що призводить до оплавлення ізоляційної оболонки. При короткому замиканні температура провідника підвищується майже до 1000 °C. Зрозуміло, що при такому сильному нагріванні звичайна ізоляція не витримує і починає плавитися. Прогріваються і сусідні провідники, що призводить до поширення пожежі.

Протяжність кабельних ліній становить сотні метрів, тому поширення горіння завдає непоправної шкоди. Щоб знизити ризики виникнення пожежі застосовують вогнезахисний склад для кабелів і спеціальні негорючі матеріали.

Можна виділити кілька причин, за якими горіння кабельних ліній вважається особливо небезпечним:

пожежа стає неконтрольованим, оскільки доступ до кабельних проходів обмежений;
до складу оболонки кабелю часто входять полімерні речовини, які при горінні стають джерелом отруйних випарів. Якщо в приміщенні знаходяться люди або тварини, то це призводить до отруєння;
при з'єднання єднанні речовини ізоляції з водою може утворюватися соляна кислота, що руйнує металеві конструкції. В результаті збиток від пожежі зростає в рази.
Виробництво вогнезахисного покриття – складний технологічний процес. Займатися виробництвом може лише компанія з ліцензією. Для кабелів найчастіше застосовують вогнезахисну пасту або фарбу. Використовують також спеціальні просочення для кабельних проходів, мастики, лаки.

Перш ніж наносити фарбу або пасту, кабель оглядають, перевіряють її цілісність. Якщо виявлені пошкодження або забруднення, то вогнезахисне покриття не наносять. Застосовувати його можна лише після усунення несправностей.

На наступному етапі складають протокол обробки, в якому вказують вид вогнезахисту і умови його застосування. Після цього кабель покривають захисним речовиною, дотримуючись технологічні умови. Коли нанесення вогнезахисту завершено, кабель повторно оглядають і приймають роботу за актом.

ПРОХОДКИ І КАБЕЛЬ-КАНАЛИ
У тих місцях, де кабельні лінії проходять через перекриття та стіни теж потрібна вогнезахист. Щоб її забезпечити, роблять проходки, поміщаючи кабель в короби або лотки. Така конструкція заважає поширюватися вогню в суміжні кімнати.

Спеціальний короб, в який поміщають кабель при монтажі кабельних ліній, називається кабель-каналом. Застосування короби дозволяє зробити кабельну лінію більш мобільною і поліпшити її протипожежні властивості. Якщо на каналі відсутня кришка, то він називається лотком.

Кабель-канал роблять наступним образам. Спочатку закріплюють підстави за допомогою клею або металевих виробів (гвинтів, анкерів, саморізів і т. д.). Потім на основу укладають кабелі і закривають їх кришкою. По своїй конфігурації канал повторює лінію стіни, його можна прокладати як всередині, так і зовні приміщення.

Пожежобезпечність каналу можна забезпечити з допомогою обробки негорючим теплоізоляційним матеріалом. Матеріал наносять на оболонку кабелю і на поверхню проходки. В якості матеріалу може бути:

  • вогнестійка монтажна піна;
  • ущільнювальна мастика або паста;
  • фарба;
  • вогнезахисні подушки;
  • мінераловатні панелі;
  • вогнезахисний тканий матеріал.

Для збільшення вогнестійкості застосовується комбінація матеріалів. Всі вони не повинні виділяти токсичні речовини при нагріванні і негативно впливати на роботу і термін служби кабелю. Якщо перекриття стіни або дерев'яна яні, то для них можна використовувати вогнебіозахисні просочення. Який саме матеріал вибрати, залежить від умов експлуатації кабельної лінії, а також від класу пожежної небезпеки об'єкта.

ФАРБИ ДЛЯ КАБЕЛІВ
Найбільшою популярністю серед протипожежний засобів користується вогнезахисна фарба для кабелю. Вона не тільки перешкоджає поширенню вогню, але і захищає від вологи. До того ж наносити її зручніше і швидше, ніж пасту, а виходить тонкий шар, що не обтяжує кабель.

При нагріванні пожежна фарба спінюється і створює захисну подушку, яка перешкоджає горінню, при цьому товщина шару збільшується в 10-40 разів. Такий вид фарби називається «спучується». Захисна подушка при нагріванні утворюється завдяки виділенню інертних газів та інших негорючих речовин, які перетворюються в закоксовавшийся сплав. Процес проходити з поглинанням тепла, що зменшує температуру і сприяє затуханню горіння. Зменшується задимлення і виділення шкідливих речовин.

Вогнезахисну фарбу можна наносити на вже підготовлені до роботи, прокладені кабельні лінії. Її ефективність не залежить від площі перетину кабелю і типом кабельних комунікацій.
Фарбу застосовують на відкритому повітрі, в житлових приміщеннях, установах, торгових і виробничих спорудах. Її наносять на кабелі, що проходять в тунелях, колекторах і штольнях, де великий ризик затоплення. Важливо лише правильно підібрати марку, щоб вона відповідала умовам експлуатації.

Склад вогнезахисної фарби такий, що з годиною вона не розтріскується. При заміні ділянки кабельної лінії або в процесі будь-яких ремонтних робіт захисний шар не пошкоджується, оскільки кабелі не склеюються.

Виробників вогнезахисної фарби досить багато, причому як вітчизняних, так і зарубіжних. Кожне вогнезахисне покриття кабелів характеризується своїми умовами, в яких його можна використовувати. Це вологість, максимальна і мінімальна температура. Більшість фарб можуть прослужити понад 10 років, якщо була дотримана технологія нанесення.

ПАСТИ І МАСТИКИ
В якості вогнезахисного покриття для кабелів застосовують пасти і мастики. Їх треба наносити вручну з допомогою валиків або кистей. Хоча робота проводитися повільніше, ніж при нанесенні фарби, захист виходить надійною і довговічною.

Густі вогнезахисні суміші застосовують для нанесення на лотки і труби, в яких знаходяться кабелю. Якщо раптом всередині лотка заискрит або розплавиться кабель, то мастика стані надійним перешкодою для диму і вогню.

В якості прикладу можна навести вогнестійку мастику торгової марки МГКП. Компанія виробляє вогнезахист кабелю, призначену для закладення невеликих отворів, щілин і проходок діаметром до 10 см. Мастика являє собою в'язку невысыхающую масу на основі різних каучуків з наповнювачами і добавками. Склад постійно залишається пластичним, що дозволяє міняти ділянки кабелю і додавати нові дроти без пошкодження проходки.

ЩО ТАКЕ ПРОТИПОЖЕЖНІ ПОДУШКИ
Згідно з правилами улаштування електроустановок (ПУЕ) кабельна лінія повинна бути надійно захищена від вогню, і не винна сприяти поширенню пожежі. Для цього можна застосовувати протипожежні подушки. Вони являють собою чохол з скловолокна, який поміщений або вкладиш, або наповнювач.

Укладають вогнезахисні подушки в тому випадку, якщо планується демонтаж кабельної лінії. Термостійкий матеріал утворює пояс, який служити перешкодою для вогню і диму. Його можна використовувати для ущільнення проходок діаметром від 10 см і для герметизації щілин.

Вкладиш роблять з мінеральних волокон, стійких до високих температур (1000 °C), а наповнювач являє собою порошкоподібний складу. Подушки відрізняються по довжині, ширині і товщині. Термін експлуатації досягає 30 років. У випадку пожежі вони утримують теплоізоляційні властивості протягом 90 хвилин. За цей година може приїхати пожежний розрахунок і впоратися з вогнем.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner